Co tak naprawdę myślą i robią jezuici?

Oto pytanie, na które nawet papieże w całej historii Kościoła (z wyjątkiem aktualnego) nie byli wstanie odpowiedzieć. I chociaż najciekawsza część jest ściśle tajna, to jednak trochę tej tajemnicy możemy uchylić, co właśnie robimy na łamach czasopisma Jezuici -Nasze Wiadomości.

Jest to magazyn redagowany przez młodych jezuitów studiujących filozofię w Krakowie. Jego celem jest przedstawienie naszego sposobu postrzegania, rozumienia i działania we współczesnym świecie. W każdym numerze poruszamy inny temat. Czasami dotyczy on bezpośredniej pracy jezuitów. Innym razem jest bardziej ogólny, choć ważny w odniesieniu do tego, co się dzieje aktualnie w zakonie, Kościele i świecie. Nasze czasopismo do tej pory było adresowane do naszych rodzin, przyjaciół oraz darczyńców. Dzisiaj, dzięki nowym mediom, może trafić do szerszego grona czytelników. Ponadto pismo wydawane jest w atrakcyjnej oprawie graficznej. Teksty są pisane przez specjalistów, a są nimi zarówno jezuici – polscy i zagraniczni – jak i osoby świeckie.

Wydajemy JNW bezpłatnie, dlatego udostępniamy wszystkie poprzednie wydania w zakładce Poprzednie numery. Historia sięga aż 1980 roku! Bylibyśmy wdzięczni za wszelkie sugestie i komentarze, które mogą nam pomóc polepszyć nasze następne wydania. Można je wystawić w zakładce Kontakt, w której znajduje się pole, gdzie również możecie podać nam swojego maila, jeśli chcielibyście być informowani o następnych numerach.